Телефони:(044) 333-43-25
(067) 814-95-62
Адреса:Київ, вул.
Микільсько-Слобідська, 4В
Ми працюємо:Пн - Пт: 9.00 - 20.00,
Сб - Нд: 10.00 - 15.00
Актуальний прайс-лист Магазин

Редуктор тиску для бойлера: не примха, а необхідність!

Чи необхідний бойлеру редуктор тиску, або це зайва трата грошей? Яка ціна повинна бути у редуктора? Який виробник краще? Такі питання виникають перед власником бойлера. У цій статті ми відповімо на кожен з них і докладно розповімо про редуктори тиску.

Купили бойлер? Перед підключенням виміряйте тиск в системі!

Однією з дуже важливих робочих характеристик бойлера є робочий тиск, що вимірюється в барах (1 бар = 0,99 атмосфер або 0,1 МПа). Робочий тиск бойлерів Thermor - 8 бар.

Якщо всередині бойлера тиск води перевищить «робоче», бак може розірватися. Саме тому більшість накопичувальних водонагрівачів поставляється з запобіжним клапаном в комплекті, а виробник встановлює регламент технічного обслуговування, наприклад, у водонагрівачів Thermor - раз в 2 роки.

Перед підключенням накопичувального електричного водонагрівача за допомогою манометра зі шкалою до 6-10 бар слід провести вимірювання тиску холодної води на вході в квартиру або будинок. Наприклад, у багатьох будинках, особливо на перших поверхах багатоповерхівок, вхідний водяне тиск може досягати 10 бар. Вимірювання слід провести в ранковий, денний, вечірній і нічний час - більше значення тиску і буде шуканим.

За нормами п.6.6 «Внутрішній водопровід і каналізація» тиск води має бути не менше 2 бар (0,2 МПа), але не більше 4,5 бар. Якщо виміряний тиск вище 4 бар, для захисту запірної арматури, сполучних шлангів, змішувачів і бойлерів рекомендується установка водяного редуктора тиску!

Про редуктор тиску води

Редуктором тиску називають прилад з латунним корпусом, який встановлюється на водопровідній трубі і служить для зменшення тиску води.

Найважливіші параметри водяного редуктора тиску:

 • Тип редуктора - поршневий або мембранний
 • Максимальний робочий тиск
 • Робоча температура води
 • Діаметр підключення в дюймах
 • Інтервал регулювання вихідного тиску (наприклад, від 1,5 до 4 бар).

Для квартири і будинки вибирайте мембранний редуктор - поршневі моделі хоч і дешевше, але дуже чутливі до жорсткості і якості води, потребують щорічної чищенні, мастилі штока і більш «примхливі».

Редуктор може встановлюватися після водовимірювальні лічильника або безпосередньо перед бойлером.

Чи необхідний бойлеру редуктор тиску?

При перевищенні робочого тиску в баку з водою через зворотний клапан, якщо його не забули встановити, починає текти вода. Відбувається це для запобігання розриву бака. Якщо вода з клапана тече регулярно і постійно - це перша причина задуматися про установку редуктора тиску!

Причини спрацьовування запобіжного клапана бойлера:

 • Тиск у водопроводі перевищує робочий тиск водонагрівача
 • несправний термостат
 • стався гідроудар

Установка редуктора тиску дозволить боротися з перевищеним водопровідних тиском і гідроударів. Всі інші проблеми повинні виявлятися і усуватися під час регулярного техобслуговування.

Якщо тиск в системі перевищує 4 бар або регулярно тече запобіжний клапан, редуктор тиску бойлеру необхідний!

Про ціни і виробників редукторів тиску

Питання про вартість і виробників ми об'єднали навмисно, адже хорошим редуктором водяного тиску можна назвати лише той, який має мінімум рекламацій від реальних користувачів.

На сьогоднішній день найбільш надійні редуктори тиску випускаються такими виробниками:

 • FAR (Італія)
 • RBM (Італія)
 • Itap (Італія)
 • Honeywell (Німеччина)
 • Valtec (Італія)

Кращими вважаються редуктори тиску FAR, але вони ж - і найдорожчі. Друге місце поділяють Honeywell і Valtec, при їх виборі головне - не придбати підробку. На третьому місці - редуктори RBM і Itap, вважаються найбільш недорогими з хороших моделей. Провівши аналіз ціни редукторів тиску вищевказаних марок, ви зрозумієте, скільки ж повинна коштувати насправді хороша модель.

Наостанок варто сказати, що перед редуктором необхідно встановлювати фільтр «грязевик» з вічком не більше 300 мкм, а ще краще - 100-мікронних фільтр самопромивного типу.

Хочу купити Thermor

Заявка на покупку продукції Thermor