Телефони:(044) 333-43-25
(067) 814-95-62
Адреса:Київ, вул.
Микільсько-Слобідська, 4В
Ми працюємо:Пн - Пт: 9.00 - 20.00,
Сб - Нд: 10.00 - 15.00
Актуальний прайс-лист Магазин

Бойлери з «сухим» ТЕНом

Водонагрівачі електричні накопичувальні з «сухим» ТЕНом в Україні з'явилися менше десятиліття назад. Проте, вже сьогодні багато покупців шукають саме такі бойлери. У цій статті ми розповімо, чому бойлер з «сухим» ТЕНом краще агрегату з «мокрим» нагрівачем, і розберемося, чи є сенс переплачувати за «сухість», адже ціна водонагрівачів в першому випадку істотно вище.

«Сухий» ТЕН: що це?

Вода всередині робочого бака бойлера нагрівається від електрообігрівача. Традиційний «мокрий» нагрівач виготовляється з мідної трубки, зігнутої певним чином, всередині якої розміщується спіраль (ніхромовий). Заповнювачем простору між стінками трубки (внутрішніми) і безпосередньо спіраллю виступає ізоляційним матеріалом.

Абревіатура «ТЕН» розшифровується як «трубчастий електричний нагрівач». Здебільшого, цей термін можна застосувати і для «сухих» нагрівальних елементів, хоча, наприклад, керамічний нагрівач від Atlantic в своєму складі не містить трубчастої оболонки, а виготовляється з жароміцної кераміки - стеатита.

«Сухий» ТЕН - це електричний нагрівальний елемент, який всередині бака розташований таким чином, що його зіткнення з водою виключається («мокрий» ТЕН занурений у воду). Для виключення контакту з водою «сухий» нагрівач всередині водяного бака може встановлюватися в емальовану металеву колбу (бойлери Thermor і Atlantic) або в металевий фланець з привареними і загерметизувати з протилежними від фланця кінцями трубками з нержавіючої сталі (таке рішення використовується в бойлерах Electrolux, Gorenje , Fagor, AEG, Tesy, Termal, Galmet, Ariston).

Порівняння «сухого» і «мокрого» ТЕНів

До недоліків «сухого» ТЕНа можна віднести тільки високу ціну бойлерів, в яких використовується такий нагрівач. Недоліків же у «мокрого» нагрівального елементу набагато більше.

Недоліки «мокрого» ТЕНа:

  • На поверхні нагрівача збираються мінеральні відкладення (накип), тому такий ТЕН потребує щорічної очищенні і не рекомендується для мінералізованою, жорсткої води.
  • Для заміни необхідно зливати воду.
  • Швидке охолодження ТЕНа через невелику площу тепловіддачі і властивостей матеріалу.

На відміну від заглибних мідних ТЕНів, «сухі» нагрівачі не створюють гальванічну пару мідь / сталь, тому не призводять до посиленої корозії водяного бака. Також можна відзначити дивно тиху роботу «сухого» нагрівача, і, у випадку зі стеатитовим Теном від Atlantic - велику площу тепловіддачі і повільне охолодження. Більш того, «сухі» нагрівальні елементи можна замінювати без зливу води з бойлера, у них більший термін служби.

Види «сухих» ТЕНів: який варіант краще?

«Сухий» ТЕН може мати різну конструкцію. У більшості бойлерів, пропонованих на українському і європейському ринку, використовуються стрижневі «сухі» нагрівальні елементи діаметром 12 мм. Усередині накопичувального бойлера такі нагрівачі закріплюються в нержавіючих колбах, приварених до пофарбованому сталевому фланця або гайки. На одному фланці поміщається до трьох штук таких нагрівачів, але через малу діаметра їх площа тепловіддачі часто аналогічна «мокрому» мідному ТЕНу.

Унікальні «стеатитовий» нагрівальні елементи запатентувала французька компанія Atlantic. Саме вони до сих пір вважаються одними з кращих в світі елементів нагріву!

Технологія «Steatite» передбачає виготовлення нагрівального елементу зі збільшеним діаметром і великою площею поверхні. Такі Тени не універсальні і виробляються під конкретну модель бойлера, а їх потужність коливається від 1,2 до 2,4 кВт.

Корпус у таких нагрівачів керамічний, виготовлений з жароміцного матеріалу стеатита (талькохлорита), який також застосовується в горшкові і пічному справі. Форма корпусу стеатитовий Тена циліндрична, з поздовжніми і поперечними жолобами, в яких розміщується ніхромовий спіраль.

На відміну від стрижневих «сухих» ТЕНів, стеатитовий нагрівачі більш енергоефективні - завдяки збільшеній площі поверхні, вони віддають більше тепла і повільніше остигають.

Стеатитовий нагрівальні елементи з 2012 року встановлюються в моделі бойлерів Thermor і Atlantic з присутністю слова «Steatite» в назві серії. Справедливості заради, варто згадати, що схожі керамічні нагрівальні елементи використовуються в чеських бойлерах Dražice. Проте, за вартістю чеські агрегати значно дорожче накопичувальних водонагрівачів Thermor і Atlantic. До того ж, позбавлені вони і багатьох переваг, властивих агрегатів французьких брендів.

Бойлери з «сухим» нагрівачем Thermor: асортимент типорозмірів

Торгова марка Thermor входить до складу Групи Atlantic, тому не дивно, що в її накопичувальних водонагрівачах використовуються ті ж технології, що і в бойлерах Atlantic. Зокрема, стеатитовий нагрівальні елементи.

Всього пропонується три серії водонагрівачів Thermor з «сухим» керамічним ТЕНом:

  • Лінійка Steatite: циліндричні бойлери 50, 80 і 100 л для вертикальної установки з 8-річною гарантією на водяний бак.
  • Лінійка Slim Steatite: водонагрівачі 30, 50 і 80 л з зменшеним до 38 см діаметром корпусу, універсальної установкою та гарантією на бак 7 років.
  • Лінійка Cube Steatite: прямокутні бойлери 50, 70 і 100 л з можливістю прискореного нагріву, універсальної установкою (50-літрова модель встановлюється тільки вертикально) і 7-річною гарантією на водяний бак.

Всі водонагрівачі з стеатитовим елементом нагрівання необхідно обслуговувати не щорічно, а раз в 2 роки - це безсумнівна економія часу і грошей. Відзначимо також, що бойлери з універсальним монтажем забезпечують до 35% більш швидке нагрівання води при установці агрегату в горизонтальному положенні через похилк розміщення стеатитового ТЕНа.

Час нагріву 50-літрового бойлера накопичувального Thermor серії Steatite Slim, встановленого в горизонтальному положенні, становить всього 65 хвилин!

Завдяки товстому шару пінополіуретанової теплоізоляції, все водонагрівачі Thermor дуже довго утримують тепло (тепловтрати - не більше 5-6 ° С на добу), а робочий тиск до 8 бар дозволяє здійснювати їх експлуатацію в більшості наших квартир.

Останнім аргументом на користь бойлерів Thermor, оснащених «сухим» ТЕНом, стане встановлений капілярний термостат, що дозволяє заощадити до 15% електроенергії!

Всі серії стеатітових бойлерів Thermor виробляються в Україні на заводі, що належить Groupe Atlantic, тому користувачам гарантований максимальний сервіс і постійна наявність запасних частин.

Хочу купити Thermor

Заявка на покупку продукції Thermor